Competition: P4 - Super Bock | 2011-06-03 | 10:00 |
Article: 274.5.3 TWO PHASES AGAINST THE CLOCK | Speed: 350 m/min Height: 1,30 approx Total Prize: 4.750,00 € |
Classification | Name | Country | Horse | PTS1 | PTS2 | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1º | Rodrigo Giesteira Almeida | POR | Taloubet BW | 0 | 0 | 22.85 | |
2º | Jessy Putallaz | SUI | Quirlo du Soufflet | 0 | 0 | 23.44 | |
3º | Ivan Serrano | ESP | Fort de France | 0 | 0 | 23.82 | |
4º | Filipe Malta da Costa | POR | Olyne des Quinze | 0 | 0 | 23.90 | |
5º | Marion Hughes | IRL | A Touch of Grey | 0 | 0 | 24.18 | |
6º | Tom Davin | IRL | Querido | 0 | 0 | 24.48 | |
7º | Joao Afra Charola | POR | Vasco | 0 | 0 | 24.79 | |
8º | Alexandre MS Masc de Lemos | POR | Lilos Catwalk | 0 | 0 | 24.81 | |
9º | Alexandre Mascarenhas de Lemos | POR | Pantaro | 0 | 0 | 24.86 | |
10º | Igor Kawiak | FRA | Ricardo | 0 | 0 | 25.30 | |
11º | Antonio Vozone | POR | Poker du Tyl | 0 | 0 | 25.33 | |
12º | Marina Frutuoso de Melo | POR | Watina | 0 | 0 | 25.66 | |
13º | Mattia Faccincani | ITA | Olympus | 0 | 0 | 26.10 | |
14º | Francisco Malta da Costa | POR | Nichebourg | 0 | 0 | 27.16 | |
15º | Denis Coakley | IRL | Paparazzi of Coco | 0 | 0 | 28.66 | |
16º | Miguel Maria Bravo | POR | Caretina | 0 | 0 | 28.90 | |
17º | Stefanie Saperstein | USA | Lady Trendy Calypsos | 0 | 0 | 30.41 | |
18º | Michel Blaton | BEL | Kalimera du Boischaut | 0 | 0 | 30.54 | |
19º | Anthony Hubert Berthou | ESP | Quintonine du Pas | 0 | 0 | 37.20 | |
20º | Ivan Camargo | POR | Edesa's Requin | 0 | 4 | 22.43 | |
Fernando Guinato Neto | BRA | Dicaletto Z | 0 | 4 | 23.89 | ||
Sonsoles Lasaosa | ESP | Banana | 0 | 4 | 25.53 | ||
Joaquin Luaces | ESP | Tequila | 0 | 4 | 29.17 | ||
Felipe Guinato | BRA | Quoit Or | 0 | 4 | 30.86 | ||
Mariana Contreras Oliveira | POR | Clemency vd Eglantierheuvel | 0 | 4 | 31.14 | ||
Felipe Guinato | BRA | Christine | 0 | 4 | 32.40 | ||
Kim Thiry | BEL | Epleaser van't Heike | 0 | 4 | 36.67 | ||
Pablo Dominguez Pinon | ESP | Rocket Power | 0 | 4 | 36.77 | ||
Eddie Moloney | IRL | Foxy Cleopatra M | 0 | 8 | 24.18 | ||
Rodrigo Giesteira Almeida | POR | Quintus de Mazine | 0 | 8 | 25.97 | ||
Rodrigo Lerena | ARG | Olina des Isles | 0 | 8 | 27.47 | ||
Pedro Figueiredo | POR | Up Fly Corrado | 1 | ||||
Marc Oertly | SUI | Arcus II | 1 | ||||
Rafael Collares | BRA | Vitoria B | 1 | ||||
Miguel Viana | POR | Arisca | 1 | ||||
Maura Counihan | IRL | HHS Pinky | 1 | ||||
Ana Elias da Costa | POR | Bavo Z | 1 | ||||
Nicola Philippaerts | BEL | Walestro van het Bloemenhof | 1 | ||||
Marion Hughes | IRL | Le Roi 10 | 1 | ||||
Pedro Ribeiro Teles | POR | Valco | 1 | ||||
Estelle Tordjman | FRA | Tinky van de Casterhoeve | 1 | ||||
Nicola Philippaerts | BEL | Carlos VHPZ | 2 | ||||
Olivier Philippaerts | BEL | Cabrio van de Heffinck | 2 | ||||
Irineu Gehlen Filho | BRA | Osiris du Torte | 2 | ||||
Lua Queiroz Pereira | POR | Horizon du Valon | 2 | ||||
Marina Frutuoso de Melo | POR | W Rubertha 59 | 4 | ||||
Nicholas Hochstadter | LIE | Lado | 4 | ||||
Benito Iniguez Rivero | ESP | Dolce Vita M | 4 | ||||
Francisco Asis Arango | ESP | El Paciente de Sauco | 4 | ||||
Maura Counihan | IRL | Cash Up | 4 | ||||
Juan Cortiguera Ruiz | ESP | Presindro | 4 | ||||
Vera Matias | POR | Barco van de Doornakkers | 4 | ||||
Joao Chuva | POR | Clever Boy vd Ruitershoeve | 4 | ||||
Miguel Viana | POR | X Saphira | 4 | ||||
Filipe Malta da Costa | POR | Pilatos | 4 | ||||
Yuko Itakura | JPN | Play Again Dorchival | 5 | ||||
Carolina Aresu G Obregon | ESP | Aicha des Hayettes Z | 5 | ||||
Antonio Frutuoso de Melo | POR | Lancelot de Messille | 5 | ||||
Jaime Gabarron Jimenez | ESP | Eon de Quijas | 5 | ||||
Felipa Xara Brasil | POR | Psyche du Murier | 5 | ||||
Estelle Tordjman | FRA | Quadros 2 | 6 | ||||
Rui Gonçalo | POR | Uriel de Baguim | 8 | ||||
Teresa Bourbon | POR | Jolisco For Ever | 8 | ||||
Joao Tomas Ramires | POR | Corina | 8 | ||||
Gonçalo Bourbon | POR | Iman du Tallus | 9 | ||||
Denis Coakley | IRL | Victoire | 9 | ||||
Rui Pinto | POR | Blanka van't Niefgeel | 12 | ||||
Rachele Reina | ITA | Dark Moon van de Dwerse Hagen | 12 | ||||
Bruce Menzies | GBR | Rastellie 2 | 12 | ||||
Luis Ferreira | POR | Chelsie | 12 | ||||
Pedro Figueiredo | POR | Valentin | 13 | ||||
Filipe Avillez | POR | Con Calimero | 13 | ||||
Ricardo Gil Santos | POR | Lipton de la Parra | 13 | ||||
Robert Bevis | GBR | U Kitty | 13 | ||||
Ines Horta Osorio | POR | Chamalow | 16 | ||||
Joao Chuva | POR | Cool Runnings | 16 | ||||
Francisco Javier Villapalos | ESP | Marbella Flo | 17 | ||||
Bernardo Manuel Moniz da Maia | POR | Patner du Temple | 25 | ||||
Luis Sabino Gonçalves | POR | In Chala d'en Haut | E | ||||
Sebastiao Ferreira Pinto | POR | Joking de Riverland | R |